Usługi koparko-ładowarką - Zielona Góra

Chcesz wykonać prace ziemne w Zielonej Górze lub okolicach, ale nie masz koparki? Nie ma problemu! Wystarczy, że skorzystasz z oferty naszej wypożyczalni maszyn budowlanych. Oferujemy kompleksowe i profesjonalne usługi koparką. Nasza firma Mati-Bud ma za sobą wiele lat doświadczenia w branży budowlanej. Szeroki zakres specjalizacji pozwala nam zapewnić perfekcyjną jakość każdej realizacji. Nasi pracownicy mają za sobą nie tylko wiele zleceń w zakresie budowy czy remontu budynków jednorodzinnych, ale również znacznie bardziej rozbudowane projekty - jak choćby budowa biurowców, hal przemysłowych czy sklepów wielkopowierzchniowych.

Wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji budowlanych sprawiło, że Mati-Bud posiada niezwykle rozbudowany park maszynowy. Mamy nie tylko wywrotki z HDS czy ładowarki teleskopowe, ale także tak niezbędne przy pracach budowlanych koparko-ładowarki.

Koparko-ładowarka

Poszukujesz koparki? Chcesz wykonać prace budowlane? Śmiało zgłoś się do nas! Oferujemy wynajem maszyn budowlanych, w tym koparkoładowarek, w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Zapewniamy również, że Twoją realizacją zajmie się doświadczony operator od Mati-Bud, który sprawi, że każdy projekt związany z pracami ziemnymi na terenie Zielonej Góry zostanie wykonany na czas, ale także w sposób staranny i solidny.

Do jakich prac ziemnych można wykorzystać nasze koparko-ładowarki?

Zastanawiasz się w jakich pracach może przydać Ci się koparko-ładowarka? Tak szczerze, to gdyby tworzyć listę najbardziej uniwersalnych maszyn budowlanych, to koparko-ładowarka znalazłaby się zdecydowanie w jej czołówce. To sprzęt, który doskonale służy zarówno w przypadku w przypadku prac typowo budowlanych, jak również w rolnictwie. A to jeszcze nie jest kompletna lista zastosowań takiej maszyny.

Co sprawia, że koparko-ładowarki są tak uniwersalnymi rozwiązaniami? Ogromny wpływ ma tu ich konstrukcja. Zacznijmy od podwozia. Zazwyczaj jest ono oparte o ramę która z kolei oparta jest o dwa mosty napędowe. Ten most, który zawiera koła skrętne jest zamontowany w sposób wahliwy. Z kolei inny most jest zamocowany sztywnie. Jakie to ma znaczenie? Dzięki temu, koła koparko-ładowarki doskonale trzymają się podłoża, niezależnie od sytuacji. To oznacza, że taka maszyna budowlana jest w stanie zapewnić doskonałą stabilność na wielu podłożach.

Nasze koparko-ładowarki oparte są o dwa układy robocze:

- koparkowy,

- ładowarkowy.

koparko-ładowarka

Logiczne, wszak wskazuje na to ich nazwa. Warto jednak wiedzieć, że taka budowa zapewnia im znacznie większą elastyczność niż konwencjonalnym maszynom. Łączą one bowiem nie tylko cechy ładowarek, takie jak szeroki zakres kątów wysypu w całym zakresie pracy układu, ale również duży udźwig. A dzięki koparkowemu układowi roboczemu, maszyna jest wytrzymała na czynniki mechaniczne, a przede wszystkim bardzo stabilna w trakcie pracy. Do jakich prac można użyć naszych koparko-ładowarek? Oto kilka przykładów projektów prac ziemnych w Zielonej Górze, w zakresie których najczęściej wykonujemy realizacje:

- wykopy fundamentowe,

- wykopy kanalizacyjne i elektryczne,

- wykopy: studnie, szamba, oczyszczalnie ścieków,

- prace z gruntem: niwelacja lub czyszczenie.

Wykopy pod fundamenty

Nie masz własnej koparki, ale chcesz rozpocząć wykopy pod fundamenty? Zamiast wynajmować kilka osób - wypożycz koparkę! Będzie szybciej, a przede wszystkim taniej i znacznie dokładniej. W okolicach Zielonej Góry, gdzie brakuje przysłowiowych rąk do pracy w branży budowlanej, koszty wynajęcia ekipy do wykopania fundamentów mogą być znacznie wyższe niż kwota za wypożyczenie koparkoładowarki.Doświadczony operator wykona wykopy pod fundamenty piwnicy w około 2-3 dni. Poza tym, ziemię, która pozostaje po wykopach, możesz szybko załadować na wywrotkę. Gdyby wykopy były wykonywane ręcznie, to oznaczałoby konieczność wywożenia ziemi taczkami - a więc czas wydłużyłby się nawet kilkukrotnie

wykopy pod fundamenty
wykopy pod kanalizację

Wykopy pod sieci kanalizacyjne i elektryczne

Niezależnie od tego czy jesteś inwestorem czy też wykonujesz jakieś realizacje dla swoich klientów, na pewnym etapie budowy może pojawić się konieczność wykonania przyłącza wodnego bądź elektrycznego. Należy pamiętać, że taki projekt wymaga zwykle bardzo głębokiego kopania. Bardzo ważna jest też precyzja wykonania prac. To właśnie dlatego warto do takiego zadania wynająć koparko-ładowarkę z doświadczonym operatorem. W Mati-Bud, obok wypożyczenia samego sprzętu zaoferować możemy również pomoc w zakresie wykonania prac. Gwarantujemy dokładność oraz szybkie terminy realizacji.

Wykopy pod szamba i oczyszczalnie ścieków

Przy wykonywaniu wykopów pod szamba czy oczyszczalnie ścieków, koparka jest absolutnie niezbędnym sprzętem. Nie tylko na etapie samego wykopu pod zbiornik, ale również odpowiedniego wypoziomowania. Niezwykle ważne jest, aby odpowiednio przygotować dno wykopu. Przed montażem zbiornika musi ono zostać odpowiednio wyrównane jeszcze przed zrobieniem podsypki. Dodatkowo, przy okazji wykonywania wykopów koparko-ładowarka przyda się choćby do przygotowania podjazdu dla samochodów, które rozładowywać będą zbiornik.

wykopy pod szamba
kopanie studni

Kopanie studni

Często można spotkać się z opinią, że kopanie studni powinno realizować się wyłącznie ręcznie. Rzekomo koparko-ładowarki nieszczególnie nadają się do tego rodzaju zadań, ponieważ niszczą spory teren wokół samej studni. Warto jednak wiedzieć, że doświadczony operator zrobi to w taki sposób, by jak najmniej ingerować w obszar otaczający studnię. A poza tym, praca przy użyciu koparki będzie znacznie tańsza niż wynajęcie ekipy do ręcznego wykopania studni.

Niwelacja terenu

Planujesz wykonać niwelację terenu? Koparkoładowarka z pewnością Ci się przyda!Niwelacja terenu to czynność, która pozwala na odpowiednie ukształtowanie gruntu w danym miejscu. Podstawową czynnością do wykonania przed rozpoczęciem takiej realizacji jest dokładne zbadanie różnic wysokości pomiędzy różnymi punktami terenowymi w konkretnym miejscu. Jest to wykonywane za pomocą narzędzia geodezyjnego określanego jako niwelator. Znajomość tych wartości pozwoli szybko i łatwo ocenić ukształtowanie terenu i przystąpić do prac związanych z jego wyrównywaniem.

niwelacja terenu
wymiana gruntu

Wymiana gruntu

Czasem bywa tak, że grunt na działce ma zbyt słabą nośność lub jest niestabilny. W rezultacie, postawiony na nim budynek może zacząć się przemieszczać, co z kolei potrafi doprowadzić nawet do pęknięcia konstrukcji.

Wbrew pozorom, niestabilność gruntu to dosyć częsty problem. Bardzo często dzieje się tak w przypadku działek, które były sprzedawane w wyjątkowo atrakcyjnej, jak na swoją lokalizację lub wielkość, cenie. W takim wypadku, jedynym rozwiązaniem pozostaje wymiana gruntu. I to kolejna czynność przy której koparkoładowarki mogą okazać się niezastąpione. Szybkie wykopanie zalegającej na działce ziemi i zamiana na stabilniejszą dzięki takiemu sprzętowi będą znacznie łatwiejsze.

Czyszczenie rowów

Czy koparki lub koparko-ładowarki mogą w jakikolwiek sposób sprawdzić się poza zastosowaniami typowo budowlanymi? Tak. Jednym z przykładów jest czyszczenie rowów melioracyjnych. Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, na terenie której znajduje się rów melioracyjny, to do Twoich obowiązków należy regularne jego oczyszczanie. A jeżeli z powodu jego niedrożności doszłoby na przykład do podtopienia w okolicy, to Ty ponosisz odpowiedzialność.

czyszczenie rowów
rów melioracyjny

Budowa nasypów i wywóz materiałów sypkich

Planujesz zbudować nasyp? Zastanów się nad wypożyczeniem koparkoładowarki od Mati-Bud. Posiadając taką maszynę znacznie szybciej zrealizujesz cały proces związany z budową nasypu. Wysoka wydajność pracy takiego pojazdu pozwoli na efektywne zrealizowanie takiego projektu.

Po zakończeniu budowy ciągle zalegają Ci materiały sypkie na miejscu inwestycji? Wynajem koparko-ładowarki będzie idealnym sposobem na to, by się ich pozbyć.


Ograniczenia koparko-ładowarki

Koparko-ładowarka jest w stanie wjechać praktycznie wszędzie. Dodatkowo, może być wyposażona w szereg akcesoriów, które jeszcze bardziej poszerzają zakres jej użyteczności. Odśnieżarki, zamiatarki czy nawet młoty wyburzeniowe - to zaledwie kilka przykładów osprzętu, który może wzbogacić zakres działań koparki.

W jakim okresie roku najlepiej wykonywać prace ziemne?

W większości wypadków, prace ziemne rozpoczyna się wczesną wiosną. Bardzo ważne jest, aby ustały ostatnie mrozy, które mogą utrudniać prace z gruntem. Innym momentem na takie prace jest jesień. Tu jednak trzeba uważać i rozważnie planować prace. Pamiętajmy, że w każdej chwili zaskoczyć nas mogą niskie temperatury.

Kiedy wynajem koparko-ładowarki jest lepszy od jej zakupu?

Koparko-ładowarka to sprzęt, który potrafi naprawdę wiele. Zakup takiej maszyny może jednak być zbyt dużym wydatkiem dla firm, które nie potrzebują takiego sprzętu w codziennej pracy, przy realizowaniu usług budowlanych. Zastanówmy się zatem, kiedy najlepiej kupić koparkę do firmy, a w jakich sytuacjach lepszym rozwiązaniem będzie wynajem takiego sprzętu.

Zakup fabrycznie nowej koparko-ładowarki to wydatek ponad 100 tysięcy złotych, a często nawet kilkukrotnie wyższej kwoty. Oczywiście, suma niezbędna do wykonania takiej inwestycji w dużej mierze zależy od modelu oraz jego wyposażenia, ale nie ma co liczyć na to, że będzie tanio.

A pamiętajmy, że sam zakup koparki to dopiero początek wydatków. Pomijamy już nawet takie kwestie jak paliwo, bowiem koszty tankowania ponosimy zawsze - czy to wypożyczając koparkoładowarkę czy też użytkując własną. Sprzęt potrzebuje przecież serwisu - nawet jeżeli nie ulega awariom, to przecież trzeba od czasu do czasu wymienić różne materiały eksploatacyjne (nawet olej silnikowy), czy inne podzespoły. Oprócz tego, dochodzą choćby koszty ubezpieczenia sprzętu, a więc powstają kolejne wydatki. I ostatnia kwestia - przechowywanie. Nieużywana koparko-ładowarka, ze względu na swoje gabaryty, zabiera niemało przestrzeni na parkingu. Nie jest to pojazd, który z łatwością zaparkujemy wszędzie, tak jak choćby auto dostawcze. Automatycznie wymaga to od firmy zagospodarowania miejsca parkingowego lub płacenia za wynajem takiej przestrzeni.

Krótko mówiąc - dla firmy, która używać będzie takiej maszyny okazjonalnie, posiadanie koparko-ładowarki jest nieuzasadnione ekonomicznie. Koszty będą niewspółmiernie wysokie w stosunku do zysków, jakie taki sprzęt będzie w stanie wygenerować dla firmy. W taki wypadku, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wynajem koparki dokładnie wtedy, gdy jej potrzebujesz. Jak to działa? Załóżmy, że prowadzisz firmę budowlaną. Realizujesz jakieś zlecenie, ale w trakcie jego wykonywania pojawia się konieczność wykonania pewnych prac ziemnych. Nie przewidziałeś tego? A może wynikło to nagle? Jeżeli nie możesz czekać na wykonanie usługi przez zewnętrzną firmę (a w Zielonej Górze czy okolicach bywa ciężko z fachowcami), to lepiej zdecydować się na wynajem sprzętu, na przykład w firmie Mati-Bud. Możemy zapewnić, że Twoje zlecenie będzie realizowane przez operatora z odpowiednimi uprawnieniami i wieloletnim doświadczeniem w tego typu pracach. Krótko mówiąc - możesz mieć pewność, że praca będzie wykonana porządnie.

Jak wynająć koparko-ładowarkę?

Chcesz wynająć koparko-ładowarkę w Zielonej Górze? Nic prostszego! Po prostu - zadzwoń lub napisz maila! Powiedz nam:

- kiedy chcesz wypożyczyć koparko-ładowarkę,

- do jakich prac chcesz jej użyć,

- na jak długo potrzebujesz koparki,

- gdzie dokładnie będziesz używać naszego sprzętu.

Posiadanie takich informacji pozwoli nam szybko i sprawnie przygotować ofertę wynajęcia sprzętu budowlanego dla Ciebie. Dzięki nim, będziemy mogli zaproponować Ci atrakcyjne stawki za usługi oraz zrealizować Twoje projekty w maksymalnie krótkim czasie.

koparko-ładowarka

Poszukujesz koparki do wynajęcia w Zielonej Górze? Nie czekaj - już dziś skontaktuj się z Mati-Bud!